دی 92 - وبلاگی برای تمام دوستان
سفارش تبلیغ
صبا

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نخستین بیمارستان تخصصی هسته ای کشور با مشارکت بخش خصوصی در تهران ساخته می شود

 .

علی اکبر صالحی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: این بیمارستان با مشارکت بخش خصوصی و با حدود هزار میلیارد تومان ساخته خواهد شد.

وی گفت: این بیمارستان به حداقل 20 تا 30 هزار مترمربع زمین نیاز دارد که ان را سازمان انرژی اتمی تأمین می کند و شاید روز جمعه با حضور بخش خصوصی بررسی شود.

صالحی افزود: تأسیس این بیمارستان تخصصی هسته ای از دیرباز مطرح بوده است و مسئولان پیشین سازمان انرژی اتمی از گذشته در صدد ساخت آن بوده اند.

وی گفت: با ساخت این بیمارستان مجموعه دستگاه ها و تجهیزاتی که به نحوی با پرتو سر و کار دارد ، با بهترین استانداردها تهیه می شود و این بیمارستان ، مرجع پزشکی هسته ای خواهد شد.

صالحی افزود: هدف از ساخت بیمارستان این است که به دیگر بیمارستان ها خدمات استاندارد سازی و ارتقای دانش هسته ای برای بکارگیری رادیو داروها و ارتقای استاندارد تجهیزات پرتودهی ارائه کند.

وی اظهار داشت : ساخت این بیمارستان به هزینه قابل توجهی نیاز دارد که تامین ان از عهده سازمان انرژی اتمی خارج است و با بودجه های دولتی نمی توان تامین کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت : با بخش خصوصی مذاکره کردیم تا با فکر ، ابتکار و فناوری سازمان انرژی اتمی و حتی تامین زمین مورد نیاز آن و با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تامین هزینه ساخت و خرید تجهیزات بتوانیم این مرکز تخصصی هسته ای را بسازیم.

صالحی افزود : سازمان انرژی اتمی آمادگی دارد در زمینه های آموزشی ، تامین تجهیزات و انتقال فناوری و دانش مورد نیاز با کمک آژانس بین المللی انرژی اتمی در ساخت این بیمارستان همکاری کند.

وی گفت : با بخش خصوصی مذاکره کرده ایم و آنان آمادگی اولیه خود را برای مشارکت اعلام کرده اند و پیرو مذاکرات امروز شاید روز جمعه محل این بیمارستان که زمین نسبتا بزرگ و متعلق به سازمان انرژی اتمی است با طرف مقابل بررسی شود.

صالحی افزود : نقشه اولیه این بیمارستان نیز از قبل تهیه شده است که البته جزئیات آن باید کامل و با دقت مطالعه و بررسی شود.

وی گفت : رئیس جمهور نیز بر استفاده از فناوری هسته ای در عرصه های دیگر به ویژه پزشکی ، کشاورزی و صنایع برای خدمات رسانی به ملت تاکید دارد که امیدواریم با حمایت های دولت این بیمارستان را در6 تا 7 سال بسازیم.

صالحی ابراز امیدواری کرد با ساخت این بیمارستان مردم از ضرورت سفر به دیگر کشورها برای پیگیری مسائل درمانی بی نیاز شوند.
رئیس سازمان انرژی اتمی پیش بینی کرد نخستین بیمارستان تخصصی هسته ای در غرب آسیا بی نظیر باشد.

وی با ابراز اطمینان از حمایت دولت برای ساخت این بیمارستان تاکید کرد : بخش خصوصی نیز باید برای ساخت این بیمارستان به عرصه بیاید و دولت نمی تواند همه هزینه های آن را تامین کند و ادامه کار باید به نحوی باشد که این بیمارستان به طور خودکفا اداره شود.

صالحی گفت : هدف از ساخت این بیمارستان ارائه نمونه ای از بیمارستان تخصصی هسته ای در کشور است تا پس از اینکه کارایی خود را نشان داد نمونه های دیگری هم برنامه ریزی شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به برآورد یک هزار میلیارد تومانی هزینه ساخت این بیمارستان گفت : نیمی از این هزینه را دولت و نصف دیگر را بخش خصوصی تامین خواهد کرد که البته آورده دقیق هر بخش ، طبق تفاهم نامه ای مشخص خواهد شد.

صالحی با اشاره به نحوه اداره این بیمارستان افزود : ساخت این بیمارستان باید برای بخش خصوصی جاذب باشد و حضور دولت نیز هزینه سربار را کاهش می دهد.

وی گفت : اگر قرار باشد همه هزینه ساخت این بیمارستان را بخش خصوصی تامین کند بازگرداندن سرمایه بخش خصوصی از قبال حق ویزیت باعث افزایش تعرفه ها خواهد شد و مشارکت دولت به کاهش تعرفه ها منجر می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود : مشارکت دولت در ساخت این بیمارستان امکان استفاده آسان تر مردم از امکانات پیشرفته این مرکز تخصصی را فراهم و بیمه ها را برای حمایت از بیماران ترغیب می کند

عصر ایرانتاریخ : شنبه 92/10/7 | 8:4 عصر | نویسنده : سعید شیرازی | نظر


  • paper | بک لینک | وب وب
  • وب چت مقاله تراکتور | وب ویستا باکس